Ринок землі в Україні та роль системи Прозорро.Продажі
Так як незабаром буде відкритий ринок землі, то питання її прозорого та чесного продажу стоїть особливо гостро. Дізнатися про те, як саме відкриється цей ринок в Україні та якими особливостями він буде характеризуватися, можна тут https://uub.in.ua/post/VdkrittyarinkuzemlvUkrantaprodazhnaonlaynauktsonah_1.
Чому так важливо зробити ринок землі прозорим та відкритим
Для України земля є дуже цінним природним ресурсом, так як вона являється джерелом отримання матеріальних благ. В сфері сільського господарства земля відіграє особливу роль, так як вона виступає в якості ключового фактору праці та є виробничим інструментом. Необхідно пам’ятати про такі невід’ємні риси землі, як:
- невідновність;
- обмеженість.
З запуском ринку землі для економіки України буде багато наслідків, при чому далеко не всі вони будуть позитивними. Але зняття мораторію не могло відкладатися вічно. Крім цього, це вимагав від української влади МВФ.
Роль системи Прозорро.Продажі
Прозорро.Продажі – це державна електронна торгівельна система, що була створена в 2016 році з метою забезпечення контролю продажу держмайна та майна комунальної форми власності. Наразі в цій системі акредитовано понад 4 десятки торгівельних онлайн платформ, серед яких є і УУБ.
Українська універсальна біржа – це онлайн платформа, що авторизована в системі Прозорро для надання широкого спектру біржових послуг. Серед головних напрямків роботи цієї товарної біржі слід виділити організацію та проведення електронних торгів з продажу державного, комунального та приватного майна різних видів. На відкритих онлайн торгах можна придбати транспортні засоби, нерухомість, деревину, металобрухт, продукцію сільськогосподарського виробництва, земельні ділянки та багато іншого.
Тут реєструються державні та комунальні підприємства, які хочуть продати своє майно чи здати його в оренду. Також тут реєструються і потенційні покупці, яких цікавить придбання держмайна та майна інших форм власності по справедливій ринковій ціні. Змагання за право придбати той чи інший лот проходять на рівних умовах для усіх учасників, чим забезпечується чесніть торгів. В свою чергу спостерігати за ходом аукціону можуть також і сторонні особи, серед яких можуть бути представники контролюючих служб. Завдяки цьому забезпечується відкритість торгів.
Таким чином, використання електронних торгівельних майданчиків, таких як УУБ, для продажу державного майна та навіть землі є раціональним, так як в даному разі усі учасники ринку отримають значну кількість переваг: відкритість, чесніть та прозорість.