Чинники, які впливають ціну биткоіна

Чинники, які впливають ціну биткоіна

Біткоін привернув значну увагу ЗМІ та інтерес громадськості, частково завдяки своєму метеоритному зростанню ціни, яка зросла з приблизно $1 000 у 2017 році до більш ніж $60 000 на початку 2021 року, а потім впала до менш ніж $30 000 через кілька місяців.

Розпочати торгувати криптовалютами вже зараз ви можете на сайті https://www.bybit.com/kk-KZ/. Але спершу є сенс розібратися в тому, що рухає ринок. Оскільки крайня волатильність біткоіну несе у собі потенціал як високої нагороди, так і дуже високого ризику, варто вивчити деякі чинники, які можуть спричинити зміну його вартості.

Обмежена пропозиція

Поточна пропозиція Біткоіна та темпи його зростання визначаються кодом. Усього існує 21 мільйон монет, з яких майже 90% вже видобуто. Кожні чотири роки швидкість видобутку біткоінів скорочується вдвічі (ця подія називається «халвінг»). Оскільки для видобутку є менша кількість монет, витрати і час, необхідний для їх виробництва, збільшуються. Подібно до змін пропозиції на товарних ринках, таких як нафта або золото, зниження річного виробництва біткоіну може вплинути на його ціну. За всю історію існування біткоіну було три зниження його вартості, і за кожним з них йшов стрибок ціни та обвал.

Спекуляції

Ціна біткоіну сильно коливається – іноді на кілька тисяч доларів за один день – що може сприяти спекуляціям та роздмухуванню попиту. Увага ЗМІ може ще більше підігрівати спекуляції та підвищувати волатильність. Як правило, негативна преса може призвести до панічних продажів деякими власниками біткоінів, що веде до зниження ціни. Правильне й протилежне: позитивні новини, як правило, підганяють ціну.

Доступність та ліквідність

Чим більше людей використовують біткоін, тим ціннішим він може стати. У міру того, як оголошуються варіанти використання біткоіну (наприклад, нова платформа заявляє, що прийматиме його як спосіб оплати), його ціна, як правило, зростає. Деякі учасники ринку, включаючи біржі, створили або створюють інвестиційні продукти на основі біткоіну, такі як ф’ючерси та взаємні фонди, що робить його доступним для ширшої бази інвесторів.

Біткоін вважається найліквіднішою криптовалютою — як правило, його можна легко купити і продати на біржах, конвертувати в готівку та назад. В цілому, ліквідність сприяє стабільності цін, проте зміни в ліквідності можуть зробити біткоін схильним до коливань цін.

Ризики

Інші ризики можуть вплинути на попит та пропозицію та зрештою вплинути на ціну біткоіну. Враховуючи цифрову природу біткоіну, він особливо схильний до кібератак. Як окремі власники, так і цілі біржі піддавалися хакерським атакам, що може призвести до нестабільності ціни біткоіна. Тим не менш, почати торгувати криптовалютами може бути чудовим рішенням для більшості новачків у цьому секторі. Зробити це можна на https://www.bybit.com/uk-UA/. Для роботи слід обирати лише найбільш сучасні та популярні майданчики, оскільки лише вони можуть забезпечити вам певну стабільність.