Що потрібно знати про аукціони з продажу необробленої деревини

Що потрібно знати про аукціони з продажу необробленої деревини

Аукціони з продажу деревини вже давно встигли стати буденністю. Ще декілька років тому були створені перші тестові аукціони, на яких повинно було вирішитись, чи варто надалі працювати з тим, щоб модернізувати цей механізм. Практика показала, що система електронних торгів є значно прозорішою ніж прямі переговори.

В зв’язку з цим й було прийняте рішення про те, щоб всі глобальні замовлення деревини проводилось в форматі торгів. Саме такий варіант надає можливість реалізовувати деревину законним чином. Перш за все, це стосується саме необробленої деревини, яка має великий попит через те, що її можна однаково ефективно використовувати як в сфері будівництва, так і в якості джерела отеплення.

Знайти оголошення про продаж необробленої деревини ви можете на одному з електронних майданчиків. Головна і єдина вимога – це акредитація в ПроЗорро. Ви можете перейти на сайт sale.uub.com.ua й у відповідному блоці вибрати необроблену деревину. Далі, налаштувавши розсилку, діло залишається за тим, щоб відбирати для себе найбільш цікаві оголошення.

Маркування необробленої деревини

Придбання ділової сировини – це вже більш відповідальний процес, тому недостатньо просто ознайомитися з описом лоту. Окрім цього, потрібно ще й звертати увагу на відповідність європейським стандартам.

Сам принцип такий, що вся європейська деревина зазвичай поділяється на 4 основні сорти. В залежності від того, якому стандарту підлягає сировина, вона може використовуватися в якихось конкретних напрямках:

  • 3-й сорт – це та категорія сировини, де є допустимим певні біологічні пошкодження типу грибка й тому подібних дефектів. Така деревина зазвичай використовується в тих місцях, де вони не знаходяться на самому видному місці. В цілому ж, цей матеріал не можна назвати зовсім неякісним;
  • 2-й сорт – це деревина без біологічних пошкоджень. При цьому, досить нормальним явищем тут вважається наявність невеликої кількості сучків. Окрім цього, можна побачити ще й немало тріщин, які також є нормальним явищем;
  • 1-й сорт – це майже ідеальна деревина, але все-таки на певних ділянках можуть бути помітні невеликі тріщини, сучки й інші непомітні деформації. Важливо зазначити, що вони дійсно не повинні бути занадто великими;
  • Відбірний сорт – це особлива категорія сировини, так як на ній не допускаються ніякі дефекти. Тобто, ніяких тріщин, сучків, гнилі, грибку та інших подібних явищ бути не повинно. Дана категорія деревини повинна бути ідеальною і тільки в такому випадку її можна буде віднести до даної групи.

Класифікація сировини на категорії – це дійсно дуже зручно і це дозволяє економити свій час. При цьому. потрібно ще й розуміти, що ви бажаєте отримати, беручи участь в торгах. Тобто, ви повинні чітко розуміти, для якого саме напрямку ви бажаєте купити сировину. 

Розуміючи, де вона буде використовуватись надалі, значно менший ризик, що вона не відповідатиме вимогам для використання в вибраному вами напрямку. Якщо ж залишаться якісь питання стосовно того, яку деревину краще обрати, можна пошукати рекомендації експертів в цьому питанні. Як варіант, можна навіть звернутися до технічної підтримки електронного майданчика і поцікавитися цим питанням.

Якщо ж вам все зрозуміло, то залишається лише перейти за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/wood й ознайомитися безпосередньо з представленим переліком оголошень з аукціонами. На сайті української універсальної біржі вони досить часто оновлюються і цей момент можна віднести до серйозних переваг.