Що таке тендер

Що таке тендер

Багато людей вже мали можливість чути про тендер, але далеко не кожен насправді розуміє, що саме означає це слово. Насправді тендери це поки що єдиний спосіб проводити закупівлі в державному секторі. Тобто якщо мова йде про державній організації, то їй постійно потрібні якісь продукти чи послуги, а єдиним способом це все отримати буде проведення тендеру. Якщо взяти до уваги той факт, що кожна така організація найчастіше досить велика і може вимагати значних закупівель, то тендерна політика держави є надзвичайно корисним напрямком для приватних підприємств.

Особливості тендерів

Якщо більш детально зупинятися на самому тендері, то слід зазначити, що це своєрідний аукціон, який проводиться в електронному форматі. Для того, щоб забезпечити його прозорість, кожен тендер проводиться на спеціальній платформі Прозорро, реєстрація на якій доступна за посиланням tender.uub.com.ua. Кожен приватний підприємець, бажаючий поборотися за можливість отримати великий державного замовлення, повинен зареєструватися на одній із спеціальних акредитованих майданчиків, які нададуть можливість взяти участь у проведенні тендеру. Це єдиний спосіб стати учасником, а значить, що в даній системі обов’язково повинна бути кожна державна організація, а також там можна знайти велику кількість приватних підприємств, які можуть не тільки боротися за право отримати замовлення, але і самостійно провести тендер, щоб знайти кращого виконавця.

Необхідність у проведенні тендеру виникла ще давно, але обов’язковою для державних установ цей процес став нещодавно. Це було викликано бажанням подолати корупцію в сфері державних закупівель, адже саме там дуже часто робляться найбільші фінансові махінації чиновників, які можуть просто віддавати державні гроші на зовсім інші напрямки. Тим не менш, тендер здатний це все змінити, адже кожна людина має право спостерігати за процедурою проведення тендерів і самостійно оцінювати результати їх проведення. Якщо виникає підозра, що результати тендеру не відповідають дійсності і несправедливі, то кожен має право їх оскаржити у встановленому законом порядку. Цей процес був передбачений, так що кожен громадянин може захищати свої інтереси і оскаржити рішення, прийняте під час проведення тендеру.

Однак такої необхідності найчастіше просто немає, адже кожен приватний підприємець має можливість розраховувати на абсолютно чесний відбір переможця тендеру.Насправді його визначає навіть не людина, а повністю автоматизована система, яка діє за певним алгоритмом.  Тобто кожен з учасників має шанс на перемогу тільки в тому випадку, якщо його пропозиція дійсна було цікавим.