Чим відрізняються аукціони та тендери?

Чим відрізняються аукціони та тендери?

Обидва терміни мають універсальні змови, оскільки тендер та аукціон є конкурентною фірмою змагання між кількома учасниками за отримання права власності або завершення оренди. Участь у будь-яких видах торгівлі дозволяється лише після реєстрації на порталі через один із сайтів, які входять до бази даних Прозорро.Продажі. Учасником може бути юридична та фізична особа, ФОП. Для участі необхідно підготувати пакет документів та подати його за три дні до початку аукціону. Комісія розглядає документи та приймає рішення про допуск будь-якого учасника. Тендер та аукціон проводяться на засадах конкурентоспроможності, чесності та ефективності.

Відмінність тендеру та аукціонів

Тендер є синонімом торгів і конкуренції. У 90-х роках цей термін став використовуватися для всіх державних закупівель у країні та за кордоном. Ця форма замовлення також є конкурентною, як аукціон, що дозволяє вигідніше визначити підрядника на певні товари, послуги чи роботи. Процедура прозора, і система самостійно визначає переможця після останнього раунду. Договір укладається з переможцем, тим, хто зробив пропозицію, врахувавши всі запити клієнта, надав необхідну документацію.

Аукціоном вважається змагання між учасниками, які пропонують різні ціни за один лот. Таким чином, якщо вас турбує мала приватизація певного об’єкта, вам потрібно зробити ставку на 3 раунди, пропонуючи свою ціну, щоб перевершити конкурентів. Аукціон відрізняється від тендеру ймовірністю метаморфози пропозиції; будь-який чайний повірений компанії або ФОП може знизити початкову ціну на етапі. Клієнт самостійно визначає кожен крок, той, який становить відсоток від максимальної вартості лота.

Основна відмінність між двома поглядами – мета. Під час торгів на аукціоні клієнт продає лот за найнижчою та найбільш вигідною для себе ціною, а під час тендеру важливо отримати максимально вихідні дані. Таким чином, купівля землі через аукціон здійснюється на Прозорро.Продажі, а поставка певних товарів за ринковою ціною, а точніше пошук підрядника, проходить через тендер.

Також відмінність полягає в предметі продажу. Будь-який лот виставляється на аукціони, а послуги та роботи типові для тендеру. Часто держава обирає посередників для проведення реконструкції пам’ятників, доріг чи будівництва будівель.

Також аукціон нерухомості не дозволяє клієнту обрати переможця, на відміну від тендеру, де дозволяється самостійно прийняти рішення на користь кращого учасника. Аукціон передбачає механічний вибір переможця, того, хто запропонував найвищу ціну.

На сайті Української енергетичної біржі ви можете придбати земельну ділянку sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel вже сьогодні.

Конфіскат в системі Прозорро.Продажі

Офіційний сайт Державної митної служби України повідомляє, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою майно, яке переходить у власність держави через порушення митного законодавства, відтепер буде здійснюватися через систему ProZorro.Sale. При цьому зазначається, що указ № 607 та інші, що в нього були внесені метаморфози, визнано застарілими.

Майно митниці, яке буде продавати через систему ProZorro.Sale:

  • товари, які власник не взяв до закінчення терміну зберігання;
  • товари, виявлені під час митного контролю без встановлення власника;
  • товари, поставлені в режим відмови на користь держави;
  • товари, які швидко псуються і мають обмежений термін придатності.

Продаж конфіскованого на митниці майна через систему ProZorro підвищить прозорість торгів. Ймовірно, це може збільшити обсяг фінансових надходжень до державного бюджету до 15-20%. Також це нововведення значно розширить коло можливих замовників конфіскованого майна.

Серед товарів можуть бути авто, телефоні, побутова техніка, сигарети або недешевий брендовий одяг. Протягом тривалого часу цей вид власності був заморожений на складах, паралельно в Україні вилучила багато та зобов’язана забезпечити дохід. Незабаром ситуація кардинально – у вересні 2019 року нещодавно обраний голова Державної митної служби заявив, що в перспективі, зрозуміло, будь-який вилучений товар реалізовуватиметься на електронних платформах системи Прозорро.Продажі.

Також в системі Прозорро.Продажі можна придбати чи орендувати земельну ділянку. Залежно від цього, під які потреби потрібна земля і відповідно до закону, встановлюється необхідна площа. Тому слід завчасно визначити, для чого вам потрібна ця земля — ​​під будівництво будинку, городництво, фермерство або дачу. У цьому як мети досягнуто земля то, можливо приватизована у володіння, але лише одну ділянку.

Якщо ви бажаєте орендувати ділянку під будівництво приватного будинку або для інших цілей, необхідно відповідально підійти до проблеми пошуку землі. Ретельне та детальне вивчення законів забезпечить вам можливість не допустити помилок під час отримання оренди та на стадії оформлення договору. Саме тому юридична грамотність у питаннях оренди землі під будівництво будинку є важливою частиною цього заходу.