Що можна віднести до об’єктів малої приватизації

Що можна віднести до об’єктів малої приватизації

Поняття малої приватизації є досить абстрактним і в законодавстві України немає якого конкретного пункту, що дає чітке визначення цій процедурі. Не дивлячись на цей пункт, проведення торгів з малої приватизації є абсолютно звичайним і досить частим явищем .Можна навіть сказати, що такі лоти є одними з найбільш цікавих для великих компаній та корпорацій.

Можливість придбати майно, що було у власності держави – це завжди шанс для економії та отримання чудових активів для інвестицій. Не дивно, що великі компанії дуже часто беруть участь в таких торгах і намагаються купувати майно, яке зі збиткового може дуже швидко перетворитися на прибуткове.

Один з основних факторів, за яким можна визначити саме процедуру малої приватизації – це цінові обмеження. Торги можуть проходити на умовах малої приватизації лише в тому разі, якщо сума лоту не перевищує показника в 250 мільйонів гривень.

Що стосується самого способу реалізації такого майна, то за основу береться система електронних аукціонів. В цьому моменті державним установам допомагає система ПроЗорро. Продажі, де можна знайти безліч електронних майданчиків для участі в торгах. ТБ “Українська енергетична біржа” – це акредитований ресурс, що часто обирається користувачами, які відгукуються про нього саме з позитивного боку.

До переліку торгів з малої приватизації можна навіть віднести майно боржників, що конфіскується через несплату внесків та виставляється на продаж. Це можливо в тому випадку, якщо боржникам була саме державна установа. Для того, щоб проглянути список актуальних оголошень з такими лотами, вам буде достатньо перейти за посиланням sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property, де надано багато інформації по цій темі.

Класифікація об’єктів, що підлягають малій приватизації – це ще один пункт, що варти детального розгляду. Перераховувати всі вузькі напрямки з об’єктами досить складно, тому далі мова піде про декілька основних типів об’єктів, які можуть приватизуватися через систему аукціонів в ПроЗорро:

  • Підприємства – це можуть бути фабрики, цехи та заводи, що знаходяться в неробочому або ж навіть активному стані. В залежності від того, чи є підприємство збитковим, вартість самого лоту може дуже сильно відрізнятися;
  • Рухоме майно – до цієї групи можна віднести транспорт, технічне обладнання, матеріальна продукція та безліч інших товарів, що можуть бути потенційно цікавими для звичайного користувача;
  • Нерухоме майно – це одна з найбільш широких груп, тому що до неї входять недобудови, офісні приміщення, адміністративні об’єкту, промислові приміщення, комерційні лоти й так далі;
  • Комплекси майнового типу – це ще одна широка категорія, до якої можна віднести велику кількість видів майна;
  • Акції – зазвичай, мова йде про цілі пакети з цінними паперами, що також можуть бути цікавими й досить цінними для того, щоб реалізовуватися саме в форматі малої приватизації.

Хоч це і не повний перелік напрямків, для початкового ознайомлення з процедурою, цього буде достатньо.

Коли є допустимим проведення переговорної процедури в ПроЗорро

Перше, що потрібно взяти до уваги потенційному учаснику – це той фактор, що переговорна процедура є прикладом неконкурсного формату торгів. Це означає, що для визначення переможця не потрібно готувати тендерну документацію та конкурувати з великою кількістю інших користувачів.

Сам же формат дає можливість організатору обрати одного або декількох постачальників та провести переговорну процедуру, в ході якої визначитись з вигідними умовами для виконання замовлення.

Далі, якщо сторони знаходяться спільну мову, укладені домовленості документуються і після цього визначається постачальник, що буде виконувати замовлення.

Тут важливо враховувати, що неконкурсна процедура можлива лише в разі, якщо є реальні підстави, що відповідають вимогам діючого законодавства.

Одна з причин, коли такий формат є допустимим – це низька вартість самої закупівлі, коли організація конкурентного аукціону немає сенсу через невеликі обсяги закупівлі.

Як зареєструватися в системі ПроЗорро

Для того, щоб бути в курсі подій і знати, що відбувається з системою ПроЗорро, користувач повинен пройти реєстрацію. Важливо зазначити, що робити це потрібно не на сайті ПроЗорро, а на електронних майданчиках, що внесені до цієї системи.

Створити свій обліковий запис на одному з електронних майданчиків, ви можете вважати себе рівноцінним учасником системи ПроЗорро.

Сама ж реєстрація проходить за стандартною процедурою і вимагає від користувача внесення основної інформації про себе, підприємство, завантаження тендерної документації та проходження авторизації.

Далі, учасник вже може самостійно визначатися з тим, як саме йому краще користуватися всіма інструментами ПроЗорро, щоб отримати від цього максимум користі.